Sportfest Nedir?

Türkiye’nin ilk lise spor şöleni olan Sportfest, İstanbul Erkek Lisesi Uluslararası Spor Şöleni, olarak 2000 yılında 3 İstanbul Erkek Liseli öğrenci tarafından kurularak yolculuğumuza başladık. Başlarda sadece İstanbul’un köklü okullarının takımlarının katıldığı bir turnuva olarak başladığımız bu yolculukta “Sınırlarını Yok Et” sloganını benimsemiş organizasyon komitemizin titiz çalışmaları sayesinde her sene gelişerek devam ediyoruz.

Komitemiz tarafından her sene düzenlenen Spor Şöleni, yurt içi ve yurt dışından 65.000 katılımcı skalasına ulaşarak birçok kişinin spora olan bakış açısını değiştirmiştir. Aynı zamanda yurt dışından katılımcıları olmasıyla uluslararası sıfatını da almış, Türkiye’nin en büyük liselerarası spor şölenidir.

Spor Şöleni dışında yıl içinde düzenlediğimiz çeşitli söyleşiler, turnuvalar, sosyal sorumluluk projeleri, koşular ve atölyelerle yediden yetmişe, dünyanın ve Türkiye’nin farklı yerlerindeki sporseverlerin yıl boyunca birleşmesini sağlıyoruz. Bu sayede sporseverlerin spor heyecanını doruklarda tutuyoruz.

Sportfest ekibi olarak dünyada olan gelişmelere de ayak uydurarak pandemi döneminde başlattığımız "Sportfest OnAir" projesi ile sporseverleri spor camiasının bilinen, başarılı ve sevilen isimleriyle buluşturmaya devam ediyoruz.

21 sene boyunca aktif olarak düzenlediğimiz etkinliklerle pek çok insanın hayatına dokunduk ve hedefimiz bu yolda devam etmektir.